Takie sesje to prawdziwa rzadkość. I nie dlatego, że to kalendarz Pirelli, ten pojawia się co roku. Jednak zaproszenie po raz kolejny do współpracy niemieckiego fotografa Petera Lindbergha zapowiada niezwykły efekt. Do tego modelki wcale nie młode i nie nagie. Tym razem to wyjątkowe kobiety, w różnym wieku.
Prawdziwe, dojrzałe piękno.

 

kate winslet

 

ROBIN_WRIGHT

 

A całość to blisko 40 zdjęć, wykonanych zarówno w studio, jak i w plenerze.
Przed obiektywem mistrza Jessica Chastain, Penelope Cruz, Nicole Kidman, Rooney Mara, Helen Mirren, Julianne Moore, Lupita Nyong’o, Charlotte Rampling, Lea Seydoux, Uma Thurman, Alicia Vikander, Kate Winslet, Robin Wright i Zhang Ziyi oraz profesor z moskiewskiego uniwersytetu Anastasia Ignatova.

 

JULIANNE_MOORE

 

NICOLE_KIDMAN

 

Peter Lindbergh: „W czasach, w których kobiety w mediach i wszędzie indziej są prezentowane jako ambasadorki doskonałości i młodości, pomyślałem, że ważne jest aby przypomnieć wszystkim, że istnieje również inny rodzaj piękna, bardziej realny i prawdziwy, nie zmanipulowany przez komercję czy jakieś inne interesy. Piękno, które mówi o indywidualności, o odwadze bycia sobą i twojej własnej wrażliwości”.

Lindbergh wybrał tytuł „Emocjonalny”, aby podkreślić, że ideą stojącą za jego zdjęciami było stworzenie kalendarza nie wokół idealnego ciała, lecz wrażliwości i emocji, rozebranie aż do samej duszy modelek, które w ten sposób stają się bardziej nagie niż wówczas gdy są rozebrane”.

 

UMA_THURMAN

 

„Moim celem było przedstawić kobiety w inny sposób i zrobiłem to przez wybór aktorek, które odegrały ważną rolę w moim życiu, starając się zbliżyć do nich na ile to tylko możliwe, by zrobić zdjęcia. Jako artysta czuję, że jestem odpowiedzialny za uwolnienie kobiety od idei wiecznej młodości i doskonałości. Ideał doskonałego piękna, promowany przez społeczeństwo jest po prostu niemożliwy do osiągnięcia.”

Jak realizowano zdjęcia pokazuje film.

 

 

Można też zajrzeć tutaj, by obejrzeć więcej zdjęć zza kulis.