Na początek roku – dawka piękna.

Marc Hom to duński fotograf. Specjalizuje się w fotografowaniu najjaśniejszych gwiazd ze świata filmu, muzyki, sportu i nie tylko. Choć ma tendencję do fotografowania bogatych i sławnych, mówi: „Nienawidzę słowa <celebryta>. To słowo jest tak negatywne i obciążone. Wolę <osobistości świata>”. Można by z nim zapewne dyskutować, ale może zamiast tego zobaczmy zdjęcia.

Hom studiował Królewskiej Duńskiej Akademii Sztuk, by następnie w 1989 przenieść się do Nowego Jorku, gdzie jako freelancer współpracował z różnymi fotografami. Punktem zwrotnym okazała się współpraca z Wiedeńskim Baletem Państwowym, któremu towarzyszył przez pół roku. Następnie rozpoczął pracę z Harper’s Bazaar.

Wśród jego klientów znajdują się W Magazine, Harper’s Bazaar, Vanity Fair, Vogue, The Face, The New Yorker, French, Arena, Esquire i The New York Times. Na łamach tych i wielu innych magazynów możemy podziwiać zarówno portrety, jak i sesje modowe jego autorstwa. Tworzy też kampanie reklamowe dla Gucci, Patek Philiipe czy Boss, a także do kampanii promocyjnych Netflixa czy HBO.

W 2006 teNeues opublikowało jego album „Portrety”.

Marc Hom mieszka w Nowym Jorku.
Profil fotografa na instagramie: @marchomstudio – warto zajrzeć.

fot. Marc Hom