Minęło pół roku… od czasu kiedy tu byłam, pisałam.
Dziwny to był czas, trudny. I wcale się jeszcze nie skończył.
Mam nadzieję, że macie się dobrze. Tego Wam życzę.

Zaczyna się nowe, nowy rok, nowe dni, tygodnie, miesiące. I plany, choć robione bardzo ostrożnie. Pomyślałam, że może to czas powrócić tu na bloga? Może ktoś jeszcze czeka, tęskni, wypatruje nowych wpisów, pięknych kadrów, inspiracji?
Wybacz, że niczego nie obiecam, ale po raz kolejny spróbuję przerwać impas i znów robić to co mnie cieszy: dzielić się obrazami jakie znajduję w sieci, jakie mnie zachwycają albo zaskakują, opowiadają jakąś opowieść.

Sporo blogów przestało istnieć, mnóstwo twórców przeniosło się na instagram. Też tam zaglądam i przyznaję: jest bardzo ciekawie, choć zarazem to miejsce ma tę samą wadę co cała sieć: bywa totalnym śmietnikiem wszystkich rzeczy, chaosem obrazów, które niekoniecznie chcielibyśmy widzieć. Cóż, to też obraz świata w jakim żyjemy i od jakiego czasem bardzo chcemy odpocząć. Polecam odłączanie się od internetu, mediów społecznościowych i innych. Wróćmy do życia analogowego, choćby raz na jakiś czas, czytajmy książki, słuchajmy muzyki, rozmawiajmy, chodźmy na długie spacery… I fotografujmy, ale dla siebie, a nie po to, by zaraz wrzucić zdjęcia w sieć.

Powracam na bloga tym co ostatnio znalazłam. Fajne portrety.
Coś mi mówi, że niejeden z nich już mogliście gdzieś widzieć.

Autorem tych portretów jest Davis Factor, amerykański fotograf i reżyser.
A także współtwórca Smashbox Studios i Smashbox Cosmetics oraz agencji talentów Photogencis Media.

Jest prawnukiem legendy świata kosmetycznego – Maxa Factora – Polaka pochodzenia żydowskiego, który na początku XX wieku wyjechał do Stanów Zjednoczonych, by osiedlić się w Los Angeles. Jego biografia jest niezwykle barwna i warta poznania. A że gen artystyczny w rodzinie nie zginął, podobnie jak zmysł do robienia interesów, to dziś, wraz z bratem Deanem, Davis tworzy zgrany duet kreatywno-biznesowy.

Tyle tło rodzinne, które z pewnością w jakiś sposób zaważyło na Davisie. Dorastał w Los Angeles, w bliskości Hollywood i otoczeniu piękna. Studiował fotografię i design.

W swojej pracy fotografuje sławy: aktorów, muzyków, a także tworzy kampanie kosmetyków.
Reżyseruje, tworzy edytoriale, okładki i kampanie reklamowe.

fot. Davis Factor

ps. tęskniłam… może uda się pisać częściej?