Co jest najlepsze na smutki późnojesienne? Dla każdego co innego.
Na mnie dobrze działa dawka Tima Walkera i Danii.

Ta sesja dla magazynu W to swego rodzaju list miłosny do Danii: do ludzi, miejsc i skarbów tego regionu.
To podróż osobista w pewnym sensie też, ponieważ współtworzący ją Jacob K, stylista i partner Tima, urodził się w Kopenhadze. Teraz razem o niej opowiadają w charakterystyczny dla siebie sposób.

 

TimCPH1

 

TimCPH2

 

TimCPH3

 

Kopenhaga to miasto bajkopisarza Hansa Christiana Andersena i malarza Vilhelma Hammershøi (o którym pisałam kiedyś na bliźniaczym blogu – polecam ten wpis i tę postać). Tu urodził się i tworzył jeden z najwybitniejszych duńskich reżyserów filmowych Carl Theodor Dreyer.

 

TimCPH4

 

TimCPH5

 

TimCPH6

 

TimCPH7

 

TimCPH8

 

TimCPH9

 

TimCPH10

 

Duńska stolica to miejsce dla artystów, wolnych duchów (Christania), punków i modelek, tancerzy i projektantów. Można sobie być post-hippisem, dzikim kwiatem, w dupkę czesanym ambitnym młodzieńcem, kolorowym ptakiem, byłą modelką – fotografką, artystą wysoce alternatywnym. Proszę bardzo – bądź sobą, nie ograniczaj swojej ekspresji, rób co ci się podoba, byle byś nie krzywdził innych.
Choć… tak naprawdę, to ta Dania to bardzo porządna jest, grzeczna, spokojna.

 

TimCPH11

 

TimCPH12

 

TimCPH13

 

TimCPH14

 

To jedyne w swoim rodzaju ulice, nabrzeża, zaułki. Wędrujemy tam wraz z Timem i Jacobem i tak nachodzi człowieka pragnienie, by znów tam być, poczuć ten duński klimat, tę estetykę, wolność. Bo każdy ma swoją Kopenhagę…

 

TimCPH15

 

TimCPH16

fot. Tim Walker