Sensualność i seksualność.
Piękne kobiety i ich doskonałe ciała.
Luksus i celebryci. Portrety i akty.

To w dużym skrócie definicja fotografii Sante D’Orazio.

 

sante dorazio1

 

sante dorazio2

 

Sante, z pochodzenia Włoch, urodzony na Brooklynie, zamiłowanie do piękna wyssał z mlekiem matki, śpiewaczki operowej. Uzupełnił edukację studiując malarstwo, sztuki piękne oraz fotografię. Fotograficzną karierę zaczął od współpracy z włoską edycją Vogue, by wkrótce potem fotografować dla niemal wszystkich liczących się magazynów.

Włoski temperament, włoska aparycja i talent stworzyły mieszankę iście wybuchową.
Jego najlepszy czas to koniec lat 80. i lata 90. Wraz z Peterem Lindberghiem, Patrickiem Demarchelier i Herbem Rittsem rządzili niemal niepodzielnie, definiując na nowo piękno, luksus, modę, glamour.

 

sante dorazio5

 

sante dorazio6

 

sante dorazio7

 

sante dorazio8

 

sante dorazio3

 

Sante D’Orazio to znakomity portrecista. Jeden z tych, który nawiązuje intymny niemal kontakt z fotografowaną przez siebie osobą, wchodzi z nią w dialog. Fotografował przeważnie supermodelki i aktorki, czasem aktorów i muzyków.

 

sante dorazio4

 

sante dorazio11

 

sante dorazio12

 

sante dorazio10

 

sante dorazio14

 

sante dorazio15

 

sante dorazio16

 

sante dorazio17

 

sante dorazio18

 

sante dorazio19

 

sante dorazio20

 

sante dorazio21

 

Sławę przyniosły mu akty, szczególnie te powstałe we współpracy z Pamelą Anderson. W tej części swego dorobku fotograf z wyrafinowaniem balansuje na granicy dobrego smaku (co nie zmienia faktu, że są to świetne zdjęcia).

 

sante dorazio13

 

Ostatnimi czasy już rzadziej podziwiać można jego edytorialie. Ale zdarza się, że nadal fotografuje, ostatnio była to kampania dla Intimissimi z Iriną Shayk. Któż bowiem najlepiej ukaże kobiecą zmysłowość?

 

sante dorazio22

fot. Sante D’Orazio