W Dzień Kota mamy kota.
Każda okazja jest dobra, by powrócić na bloga. A że kot i jego właściciel to rzecz bardzo fotogeniczna, to dziś mała kolekcja zdjęć słynnych ludzi płci obojga z kotami.

Kot generalnie ma w poważaniu sławę swojego właściciela czy też partnera do zdjęcia. Robi co mu się podoba, z wchodzeniem na głowę włącznie. I nieważne czy pan, pani akurat pracują, odpoczywają czy pozują.
Niejeden kot czy kotka to prawdziwa gwiazda pierwszego formatu.

 

1 demi

 

2 cher

 

3 Ingrid Bergman

 

4 Jeanne Moreau

 

5 maggie smith

 

A przeglądając pinterest, doszłam do wniosku, że chyba niemal każda gwiazda ma w swojej kolekcji zdjęcie z kotem. I nie tylko gwiazda. Aktorki, aktorzy, muzycy poważni i mniej poważni, kompozytorzy, reżyserzy, cała masa pisarek i pisarzy – można by wymieniać długo (a sprawdzić można w każdej chwili zerkając w internet).

 

6 Steve McQueen

 

7 Christophen Walken

 

8 nick cave

 

9 kate bush

 

10 Lily Allen

 

11 Isabelle Huppert

 

12 meryl streep

 

13 Shelley Duvall

 

14 Werner Aspenstrom

 

To swego rodzaju fenomen. Rzecz aż domaga się interpretacji. Odpowiedzi nie trzeba szukać daleko. Kot ociepla wizerunek, zbudza ciepłe uczucia, pozwala czuć się dobrze, bezpiecznie. Głaskany, przytulany albo tylko trzymany w ramionach łagodzi stres, pozwala odpocząć, rozluźnić się nieco przed obiektywem. A zdjęcia, czy może raczej koty, czasem niechcący zdradzają prawdziwego kociarza.

 

15 mad mikkelsen

 

16 tilda

 

17 Morgan Freeman

 

18 chloe sevigny

 

19 Ewan McGregor

 

20 christina ricci

 

 

22 george clooney

 

23 sofia coppola

 

24 david bowie

 

25 nicolas cage

 

26 morrisey

 

Wśród kociarzy, prócz gwiazd i sław ekranu, muzyki czy kultury popularnej, są też fotografowie. Tu kolejno: André Kertész (to autoportret), Helmut Newton i Ansel Adams.

 

27 André Kertész self-portrait

 

28 helmut newton

 

29 ansel adams

fot. via: pinterest.com