Nietypowo dziś trochę. Bo nie o fotografie będzie, a o inspiracjach. Tak, one są absolutnie wszędzie!
A jeszcze dokładniej, będzie o pewnej studentce projektowania mody (dziś już absolwentce) z Mediolanu, która widzi modę wszędzie i we wszystkim. A w zasadzie nie tyle o niej ile o jej blogu, na który natrafiłam przypadkiem i który jest wizualnie zupełnie niezwykły.

Widzieliśmy już to wiele razy: zestawione ze sobą obrazy niosą nowe skojarzenia, nowe idee. (Czasem nawet dzieje się to jakby samo – kto ma konto na Pinterest, ten wie o czym mówię). A jednak to co oglądamy na WISF (skrót od where i see fashion) wydaje się być czymś nowym, odkrywczym, a przede wszystkim pięknym. To blog, który udowadnia, że inspiracje naprawdę są wszędzie. I że wszystko się łączy. Trzeba tylko uważnie patrzeć.

Autorka tego bloga, Bianca Luini, poza ową uważnością, posiada także wiedzę, wrażliwość, interesujące skojarzenia i wyczucie estetyki. I kocha modę.

W swoich krótkich postach – zestawieniach obrazowych łączy zdjęcie modowe (z pokazu, edytorialu, reklamy) z drugim obrazem, na którym widnieją przeróżne rzeczy: a to fragment krajobrazu, a to dzieło sztuki  (obraz, instalacja, grafika albo tylko maźnięcie farbą), kwiaty, minerały, dym, elementy architektoniczne albo fragmenty dekoracji, kosmos, wieżowce, dym…

 

wisf connect1

 

wisf connect2

 

wisf connect3

 

wisf connect4

 

wisf connect5

 

wisf connect6

 

Blog istnieje dwa lata, a zaczął się od hobby, zabawy, która okazała się być pasjonująca.
To blog o modzie i o tym co inspiruje: sztuce, designie, fotografii, naturze i wielu innych.
To kolekcja obrazów, które z jakiegoś powodu wydają się być ciekawe, przyciąga nas forma, kolor, kształt, pomysł.

 

wisf connect7

 

wisf connect8

 

wisf connect9

 

wisf connect10

 

wisf connect11

 

wisf connect12

 

wisf connect13

 

wisf connect14

 

Wybrałam (co wcale nie było łatwe, bo całość jest niezwykle wciągająca) kilka najciekawszych dla mnie osobiście połączeń. Po więcej zajrzyjcie koniecznie na WISF.

 

wisf connect15

 

wisf connect16

 

wisf connect17

 

wisf connect18

 

wisf connect19

 

wisf connect20

fot. via: whereiseefashion.tumblr.com