Dziś Dzień Ojca, zatem postanowiłam wybrać kilka moich ulubionych zdjęć ujmujących tę jakże wdzięczną tematykę, z nadzieją, że zarówno wszyscy fotografujący jak i ci, którzy po prostu i całkiem zwyczajnie kochają piękne obrazy, spojrzą na te kadry i może się wzruszą (a może i nie) albo zachwycą (a może i nie) albo choć ucieszą (bo dlaczego by nie?). Myśl jest wciąż ta sama, kiedyś o tym wspominałam: fotografujmy swoich bliskich, to jedna z najlepszych rzeczy jakie możemy zrobić skoro już wzięliśmy w ręce aparat.

 

fot. John Dominis

 

fot. Helene Ruyters

 

fot. ?

 

fot. ?

 

fot. Annie Leibovitz

 

fot. Txema Yeste

 

fot.?

Małe wyjaśnienie. Zwykle staram się odnaleźć autora/autorkę zdjęcia i podpisać je. Nie zawsze jest to możliwe. Dlatego najmocniej przepraszam, że niektóre z tych zdjęć nie mają podpisu. Jeśli znasz autora, podeślij mi link do strony, gdzie taką informację można znaleźć, chętnie uzupełnię notkę.
Wiele z tych zdjęć możecie znaleźć na mojej tablicy photo na pinterest – zapraszam.
Także na pinterest, zupełnie przypadkiem natrafiłam na czyjś zbiór zdjęć ojców z dziećmi, też można zajrzeć. Z całą pewnością takich galerii i ciekawych zdjęć jest więcej, a to mój mały subiektywny wybór.

 

fot. Robert Doisneau

 

fot. Danielle Aceino

 

fot. charphotographyblog.com

Wszystkim Tatom – najlepszego!

I like photo na facebooku – zapraszam.