PDF – Poznańskie Dni Fotografii – już za chwilę będą miały miejsce w Poznaniu. Jest to festiwal fotografii przyrodniczej organizowany przez Związek Polskich Fotografów Przyrody Okręg Wielkopolski.

I choć może być tak, że nieszczególnie pasjonuje was fotografia przyrody, to chciałabym was namówić do przyjścia, zajrzenia na PDF. Jest to bowiem okazja zobaczenia innej Polski, przyjrzenia się, czasem z bardzo bliska, w skali makro, miejscu w którym żyjemy. Miejscu, które bywa olśniewająco piękne, zaskakująco ciekawe, fascynujące. To trzydniowe spotkanie z fotografią może być początkiem niezwykłej przygody.

Impreza z jednego dnia (w latach ubiegłych) rozrosła się w tym roku do dni trzech, a każdy z tych dni ma do zaproponowania niecodzienne spotkanie z fotografią przyrody. Będą pokazy filmów, prezentacje, wystawy, warsztaty, spotkania, rozmowy.

W tym roku będzie można obejrzeć zdjęcia m.in.: Antoniego Ruta, Magdaleny Wasiczek, Waldemara Grasia, Artura Tabora, Macieja Fiszera. Na kinowym ekranie zagości Anton Corbijn i Bert Stern – seanse w kinie Charlie&Monroe. Warsztaty fotografii makro zapowiadają się bardzo interesująco (uwaga! ograniczona ilość miejsc, trzeba się zapisać wcześniej), wystawy fotografii zobaczyć zawsze warto, choć przyznam szczerze ja z niecierpliwością czekam na prezentację Jerzego Dolaty o fotografowaniu w nocy.

 

20131026IMG_9659

 

20131110IMG_9734_900

 

20131014IMG_5754

fot. Jerzy Dolata

Każdy znajdzie coś dla siebie. Wstęp wolny.
Pełen program wydarzenia znajdziecie na stronie Poznańskich Dni Fotografii, a także na facebooku.

 

20130728IMG_9323

fot. Jerzy Dolata

Do zobaczenia / spotkania w Poznaniu!
4-6.04.2014

I like photo na facebooku – zapraszam.