Moi Drodzy i Moje Drogie,
pierwszy konkurs ZACHWYĆ MNIE! na blogu I like photo został zakończony!
Zanim jednak podam nazwiska nagrodzonych przeze mnie osób, kilka słów komentarza.

Na początku chciałabym raz jeszcze podziękować wszystkim którzy zechcieli wziąć udział w konkursie. Dziękuję, że napisaliście do mnie i przysłaliście zdjęcia. Cieszę się, że pozwoliliście mi zajrzeć w Wasze światy, przyjrzeć się Waszemu postrzeganiu świata, zachwycić Waszymi zachwytami.

Dla wszystkich Was fotografia jest częścią Waszego życia i to jest bardzo fajne.
Niektórzy są już profesjonalistami lub na dobrej drodze ku temu. Inni świetnie się bawią. Jeszcze inni po prostu zatrzymują uciekające chwile. Dla większości z Was fotografia jest twórczą pasją i życzę Wam wytrwałości i wiele radości z fotografowania. Nie przestawajcie fotografować!

Wasze zdjęcia mnie zachwycały, wzruszały, czasem zaskakiwały. Każdy mail konkursowy sprawiał dużo radości. Niejednokrotnie przysyłaliście mi całą masę miłych słów – bardzo za nie dziękuję. Z niejedną osobą chętnie porozmawiałabym o zdjęciach, które przysłała, ale nie było to możliwe. Starałam się napisać każdemu chociaż 'dziękuję’.

fot. Mark Pillai

Zdarzało się, że wędrowałam dalej, na wasze strony, blogi i trochę żałowałam, że wybór nie padł na inne zdjęcie. Czasem wydawało mi się, że wybór zdjęcia był zbyt przypadkowy. Sztuka wyboru to też niełatwa wcale sztuka.

Dostałam od Was blisko 80 zgłoszeń. Nie było łatwo wybrać 10 najlepszych zdjęć czy też 10 tych, które mnie zachwyciły najbardziej. Ale wybrać musiałam. A przekonać musiało mnie SAMO ZDJĘCIE. Nie komentarz do zdjęcia, nie opowieść mu towarzysząca. Było to niełatwe zadanie, bo w jakimś stopniu trzeba było spróbować przewidzieć co może mnie zachwycić. Ci, którzy zaglądają tu często mieli być może nieco ułatwione zadanie, chociaż… niekoniecznie. Podoba mi się wiele różnych fotografii.

Ale dość już gadania, pora podać wyniki. Żałuję, że nie mam więcej nagród, bo wierzcie mi, było by kogo nagradzać. Ja miałam 10 książek do rozdania.

W konkursie ZACHWYĆ MNIE! nagrody otrzymują:

– Ania Wiącek
– Kasia Rębiejewska
– Rafał Nycz
– Marcin Jary
– Agnieszka Lewandowska-Dziewięcka
– Kasia Andrzejewska
– Asia Kaczmarczyk
– Camparis
– Jerzy Dolata

Zwycięzcom gratuluję!
Skonktaktuję się w Wami mailowo i nagrody wyślę pocztą.

Raz jeszcze chciałabym podziękować fundatorom nagród w konkursie: Wydawnictwu National Geographic, Wydawnictwu Helion oraz Wydawnictwu Karakter. Bez Państwa wsparcia konkurs nie byłby tak atrakcyjny. Dziękuję bardzo!

A dla wszystkich fanów i fanek tego bloga mam 1 pytanie, ale to już na facebooku – zapraszam.
A już za moment prezentacja nagrodzonych przeze mnie zdjęć.