Drogie Czytelniczki i Drodzy Czytelnicy!

Znamy się już trochę czasu. To znaczy Wy znacie mnie z bloga (choć niektórzy nie tylko). I pomyślałam, że może nadszedł czas, by poznać Was. Dlatego wymyśliłam (sobie dla Was) i przygotowałam konkurs.
Nazwałam go: ZACHWYĆ MNIE!

Ale po kolei, bo Spraw Ważnych jest tu kilka.
Zasady. Są proste. Przyślij mi własnoręcznie (własnoocznie?!) zrobione zdjęcie i zachwyć mnie, zaskocz. To może być twój zachwyt, uchwycona magiczna, niepowtarzalna chwila.

1 osoba 1 zdjęcie – nie więcej.
Tak, wiem, czasem będzie trudno wybrać. Przemyśl to dobrze.
Jeśli umiesz uzasadnić, przyślij dyptyk albo i tryptyk.Wymiary zdjęcia – do max. wielkości 1600×1200 lub 1 mb, w jpg. (Pewnym ograniczeniem dla mnie jest dostępność miejsca na bloxie, więc nagrodzone zdjęcia i tak publikować będę nieco zmniejszone). Proszę nie umieszczaj znaków wodnych na zdjęciu, nie podpisuj się na zdjęciu.

Podaj podstawowe dane: imię, nazwisko, email, tytuł zdjęcia.
Napisz ze dwa słowa o sobie i o zdjęciu, które mi przysyłasz.
Możesz dodać jak długo fotografujesz i dlaczego.
(Dane mogą być tylko do mojej wiadomości).

Wiesz, że dla mnie najważniejsze jest ZDJĘCIE.
Ale jeśli czytasz/oglądasz uważnie tego bloga to wiesz także, że nie ma znaczenia czy jesteś zawodowcem czy amatorem, który wczoraj dostał do rąk aparat.
To człowiek robi zdjęcia, nie sprzęt.

Liczy się wrażliwość, kreatywność – na to będę zwracała uwagę wybierając te najlepsze.
No i mój zachwyt. Bo w jury tego konkursu będę tylko ja.

A jeśli chodzi o temat – myślałam o tym, by było nim lato, wakacje – ale to znacznie zawęża spektrum możliwości.A ponieważ oglądacie na tym blogu moje zachwyty, a ostatnio skarżyłam się wam, że bardzo mi ich brak – stąd też pomysł na temat/hasło konkursu.
Więc proszę: zachwyć mnie! Zachwyć światłem, kolorem, kadrem, tematem, formą, kontrastem… Twoim widzeniem świata.

Nagrody. Są! I są naprawdę super. Bardzo się cieszę, że udało mi się zaprosić do współpracy Wydawnictwo Helion, Wydawnictwo National Geographic oraz Wydawnictwo Karakter. Przekazały one książki – nowości wydawnicze, które możecie zobaczyć poniżej. Właściwie każdą z nich sama chciałabym mieć na półce. Wierzę, że Ty też i że jest to jak najbardziej możliwe. Nagród jest kilka, więc nagrodzonych też będzie kilkoro.

Dodatkowym wyróżnieniem jest publikacja zdjęcia na moim blogu. Jeśli posiadasz swoje miejsce w sieci (blog, galeria) to zaprezentuję je również. Może nawet porozmawiamy o fotografii?

Termin przysyłania prac: do końca września. (Biorę pod uwagę wasze wakacje, urlopy, ale proszę nie zwlekajcie na ostatnią chwilę). Na początku października ogłoszę wyniki konkursu. Mała uwaga – nagrody przesyłam tylko na adres w Polsce.

Kochani! Aparaty w dłoń i fotografujcie!
Zapraszam do udziału w konkursie!
Od dziś już czekam na Wasze zgłoszenia. Email: piece_of_glass(at)gazeta.pl

Pozwólcie się poznać, podzielcie się swoimi zachwytami, swoją pasją.
Zaproście też do konkursu znajomych.
Czekam na Wasze prace.
Powodzenia w konkursie!

Jeśli macie jakieś pytania, wątpliwości – piszcie: piece_of_glass(at)gazeta.pl

A o nagrodach więcej w następnej notce, czyli TUTAJ.