Lorenzo Agius. Pierwszy raz słyszysz  to nazwisko i nic się nie kojarzy?
A pamiętasz plakaty do filmu 'Trainspotting’? No, to już się kojarzy.

 

 

Dla Lorenzo Agiusa to był przełom, ale nie początek kariery fotografa. Zawód ten wykonywał już jakiś czas, asystując i szukając swojej drogi. Propozycja zdjęć do plakatu pojawiła się i okazała początkiem wielkiej kariery.
Potem była sesja dla 'Vanity Fair’ – 'Cool Britannia’.

Dziś Lorenzo ma w swoim portretowym portfolio największe nazwiska świata filmu i muzyki, kilka znakomitych okładek i dużą wystawę swoich prac w Londynie w 2006 roku – 'Look at Me’.

 

 

Tilda Swinton, Angelina Jolie, Keira Knightley, Kate Winslet, Madonna, Gwen Stefani, Keanu Reeves, Johnny Depp, Ewan McGregor, Jude Law, Kevin Spacey, Jennifer Connelly, Paul Bettany, Juliette Binoche… długo można by wymieniać fotografowane przezeń gwiazdy.

 

 

 

 

 

 

 

 

Ale jemu nie chodzi tylko o to by sfotografować celebrity, sławną postać. Zależy mu, by pokazać prawdziwego człowieka, jak się śmieje, płacze albo krzyczy. Czasem ma dla swoich modeli interesujące propozycje. I tak Jude Law początkowo wcale nie chciał lądować w łóżku z Ewanem McGregorem.

 

 

Agius zajmuje się też fotografią reklamową, ponadto przygotowuje kolejne wystawy, myśli o albumie, który prezentowałby jego prace zebrane w całość. Jest ambasadorem marki Canon. I oczywiście robi znakomite zdjęcia.

 

 

 

 

fot. Lorenzo Agius

Więcej zdjęć na stronie fotografa.